Marka nedir?

Bir firmayı veya şahsı diğer bir firma veya şahıstan ayıran ve kendisine ait olan isim,sözcük,şekil,renk,harf,sayı,çizim,ünvan v.b olan her ayrıntıya Marka denir. işletmeler kurulurken Ticaret Odaları aracılığıyla  Ticaret Siciline ünvanlarını tescil ettirmektedir.Ancak bu marka tescili anlamına gelmemektedir.

 

Marka ve Logolarınız Tescil Edilmediği Müddetçe  Hertürlü Taklit ve Kullanıma Açıktır. Bu Taklit ve Kullanıma İtiraz Konusunda Hiç Bir Hakka Tescil Olmadan Sahip Olamazsınız. İtiraz Edemez ve İşletme Markası ile Logosunu Değiştiremezsiniz. Bu Yüzden İleride Herhangi Bir Problem Yaşanmaması İçin Markanızı, Logonuzu Tescil Ettirmeniz Şarttır.

 

Tescil Edilmiş Olan Bir Marka  Piyasasında Yerini Sağlamlaştırmış ve Güven Kazanmış Olur. Müşterileriniz Güven İçerisinde Sizleri Tercih Ederler

İşletmelerde İşletme Sahibinden Çok Marka İsmi Öne Çıkmaktadır ve Bu Sizin Yüzünüz Olarak Ürünlerinizde Kalitenizi Ortaya Koymaktadır. Zamanla İşletmeniz Değilde Sadece Markanız Bile Ayrı Bir Değer Haline Gelmektedir. İşte Bu Yüzden Markanızı Tescil Etmeniz Sizi 1-0 Öne Geçirmiş Olur.

 Yoruma Kapalıdır.